Váš zrak a péče o něj

Váš zrak je jedním z nejdůležitějších smyslů lidského těla. Až čtyři pětiny všeho, co si pamatujeme, je něco, co jsme viděli. Zrak nám umožňuje nejen vnímat barvy, tvary a světlo, ale především nám umožňuje orientaci v prostoru. Až 80% informací přijímáme díky svému zraku. Pokud o své oči nebudeme správně pečovat, náš zrak se začne horšit. Někdy jsou vady našeho zraku vrozené, jindy přicházejí se stářím. Dodržováním určitých zásad a správné péče však tento proces můžeme oddálit. Pokud už Vám zrak neslouží tak dobře jako dřív, je důležité navštěvovat pravidelně očního lékaře.

Máte předepsané brýle?

Váš zrak

Noste je! Správné dioptrie v brýlích Vám zajistí nejen lepší výhled, ale také předejdou neustálému zhoršování Vašeho zraku. Pokud nosíte správné brýle, předcházíte tím únavě očí, pálení, řezání, zarudnutí očí, dvojení obrazu nebo dokonce bolestem hlavy. Tyto příznaky se také velmi často objevují při práci na počítači. Pokud i Vy máte stejný problém, měli byste kromě správně zvolených brýlí na počítač také dbát na správné uspořádání pracovního místa, dbát na správné osvětlení a naučit se pár relaxačních technik po zrakové zátěži. Pokud jde o brýle na počítač, dnes už je možné pořídit speciální skla, vyvinutá přímo k tomuto účelu. Brýle na počítač jsou přesně vyměřeny podle Vašich dioptrií a zajistí Vám optimální zrakové pohodlí při práci. Jako brýle na počítač však mohou stejně dobře sloužit i brýle multifokální. Máte předepsané brýle na čtení? Nosíte již brýle na dálku? Pak jsou multifokální brýle to pravé pro Váš zrak. Zatímco bifokální brýle jsou dálkové brýle s vybroušeným dílkem na blízko, multifokální brýle mají výhodu v postupném odstupňování dioptrií a to i na střední vzdálenosti. Přechod mezi dálkou a blízkem je tak plynulý. Zatímco u bifokálních brýlí je dílek na blízko patrný, multifokální brýle mají dioptrie odstupňované bez viditelného přechodu. Na trhu existuje celá řada multifokálních čoček s různými optickými vlastnostmi. V našich optikách však dostanete pouze ty, které jsou opravdu kvalitní a zaručí Vám dokonalé vidění.

 

Dáváte přednost kontaktním čočkám?

Váš zrak

Tento vynález nám už několik desetiletí usnadňuje život. Atˇ už jste zvolili kontaktní čočky z estetického hlediska nebo je upřednostňujete například při sportovních aktivitách, vždy byste měli být důslední v jejich udržování. Vždy dbejte pokynů výrobce a dodržujte správný postup v péči o kontaktní čočky. Nesprávnou péčí můžete Vašemu zraku velice vážně uškodit. Pokud o kontaktních čočkách teprve uvažujete, neváhejte se na nás obrátit. Na kterékoliv pobočce Vám s výběrem těch nejvhodnějších kontaktních čoček pro Vás ochotně poradíme. Nebojte se využít také náš kontaktní formulář.

Chraňte svůj zrak před sluncem!

Váš zrak

Slunce může působit potíže nejen Vaší kůži, ale také Vašim očím. A pokud dáváte přednost nošení kontaktních čoček před dioptrickými brýlemi, pak to pro Vás platí dvojnásob a sluneční brýle jsou více než nutné. Dnes je výběr slunečních brýlí tak široký, že si zaručeně vybere každý. Záleží jen a jen na Vás jestli dáte přednost designovým slunečnímbrýlím světových návrhářů nebo jestli potřebujete spíše například sluneční brýle sportovní či jené. Před koupí je však dobré rozmyslet si co vše by měli Vaše nové sluneční brýle splňovat a jaké čočky by měli mít. Ano, i čočky slunečních brýlí mají mnoho variant. I s jejich výběrem Vám ochotně poradíme na našich očních optikách.