Výběr a zhotovení brýlí optikem

Ve chvíli kdy se rozhodnete pro výběr dioptrických nebo slunečních brýlí, vždy uděléte nejlépe, když navštívíte odborníky. Zkušený optik Vám totiž pomůže nejen s výběrem těch pravých brýlí, ale i s jejich konečnou úpravou. V dnešní uspěchané době nás často napadne, jestli by nestačily jednorázové brýle ze supermarketu, zejména jdeli o brýle na čtení. Pravdou však je, že tyhle jednorázové brýle Vám při dlouhodobém nošení můžou naopak uškodit! Jednorázové brýle z drogerie nebo supermarketu jsou oproti kvalitním dioptrickým brýlím z optiky vyrobeny z nekvalitních materiálů. Čočky v těcho jednorázových brýlích jsou pouhé plastové výlisky, které nemají přesné optické vlastnosti a nejsou vycentrovány podle vzdálenosti Vašich zorniček. Potřebujete brýle co nejdříve? U nás máte možnost zhotovení brýlí na počkání. Stačí jen vědět přesné dioptrie. Pokud máme potřebné čočky na skladě, zabrousíme vám je do hodiny.

Jak vybrat brýle, které Vám opravdu padnou?

Výběr brýlí
 • Vyberte ten správný tvar.
  Zamyslete se jaký tvar má Váš obličej a vybírejte z brýlí, které jsou pro Vás tvarově nejvhodnější. Pokud jde o dioptrické brýle, je potřeba zohlednit při výběru také to, jestli jde o brýle na blízko nebo na dálku, případně jestli budete mít brýle multifokální.
 • Vyzdvihněte Vaši osobnost.
  Brýle mohou sloužit zároveň jako módní prohlášení a jejich styl může říct hodně o Vaší osobnosti.
 • Jaká barva je pro Vás ta pravá?
  Ta, která seVám líbí a zapadá do Vašeho šatníku. Vyberte si brýle, které se hodí k barvě Vašich očí a vlasů.
 • Pokud jste to ještě neudělali, nechte si přeměřit zrak. Správná volba dioptrií je zárukou dobrého vidění a spokojeného nošení brýlí.
 • Důležitý je také Váš rozpočet.
  Zamyslete se kolik budete chtít investovat do svého zdraví.

Jak Vám s výběrem brýlí pomůžeme my?

Výběr brýlí

Zhodnotíme, jestli máte obruby správně posazeny na obličeji. Je důležité, aby Vás nové brýle nikde natlačily nebo Vám naopak z nosu nepadaly.

Pomůžeme Vám vybrat ten správný tvar, barvu, typ obruby tak, aby jejich nošení pro Vás bylo co nejpříjemnější. Je důležité, aby jste se v brýlích cítili dobře.

Na základě potřeby a individuálních požadavků pro Vás vybereme nejoptimálnější brýlové čočky následně zhotovíme konečné brýle. Ty pak ještě můžeme poupravit.

Pár tipů nakonec.

Pokud jste krátkozrací, mějte na paměti, že čím větší rámeček, tím silnější budou okraje skel. Pokud se v zrcadle při zkoušení nevidíte dostatečně, požádejte blízkého přítele nebo člena rodiny, aby Vám pomohl s výběrem a zhodnotil, které brýle Vám opravdu sluší. Vyberte brýle, které o Vás něco řeknou a podtrhnou Vaši osobnost. Důvěřujte svému optikovi.

Neváhejte se objednat!

Pokud budete chtít dostatek času a prostoru na výběr těch pravých brýlí pro Vás nebo Vaše blízké, neváhejte využít náš kontaktní formulář a objednejte se na některou z našich poboček. Náš optik se Vám bude plně věnovat a vše Vám ochotně vysvětlí a poradí s výběrem.

V případě jakýchkoliv dotazů nás můžete kontaktovat také telefonicky. Bude-li to možné zodpovíme Vaše dotazy ihned, popřípadě s Vámi domluvíme termín návštěvy a odborné konzultace s optikem v kterékoliv z našich provozoven.