Opravy a úpravy brýlí

Snad každý z nás má doma nějaké brýle. Je jedno jestli jsou to brýle dioptrické, sluneční nebo sportovní. Každé brýle mají svou životnost, kterou můžeme správnou péčí a údržbou prodloužit. Pokud se o své brýle nebudeme starat nebo s nimi budeme dokonce špatné zacházet, jejich životnost se tím výrazně zkráti. Chcete přes své brýle dobře vidět? Chcete, aby Vám stále tak seděli jako když jste je vybírali? Pak stačí jen dodržovat několik zásad péče o brýle a občas zajít do některé z našich poboček. My Vám brýle vyčistíme ultrazvukem, srovnáme a dotáhneme šroubky.

Pokud chcete prodloužit životnost vašich brýlí dodržujte následující zásady.

Neodkládejte brýle skly na plochu, ale do pouzdra, které by vždy mělo být součástí. Nasazujte brýle oběma rukama, aby nedošlo k pokřivení stranic. Nenoste své brýle zavěšené na krku, snadněji se poškodí o součásti oděvu jako je zip nebo brože. Pokud nosíte brýle vsazené do vlasů, riskujete jejich snadný pád. Nevystavujte brýle extrémním teplotám.

Jak nejlépe čistit brýle?

Jak čistit brýle
  • obruby omyjte pod tekoucí vodou za použití tekutého mýdla nebo speciálního čistícího spreje na brýle. Poté je důkladně opláchněte vodou a vysušte utěrkou z mikrovlákna.
  • za sucha na brýle dýchněte (zvlhčí se) a pak suchou utěrkou osušte
  • nikdy nečistěte skla nasucho (bez zvlhčení) a vyvarujte se použití papírových kapesníků. Může se vnich uchytit hrubší částice, která poškrábe povrch čoček. Čočky jsou tak nenávratně poškozeny.
  • ultrazvukem - čistění pomocí speciálního zařízení a čistící lázně. Brýle jsou vyčistěny i za drážkou očnice díky ultrazvukovým vlnám

Servis brýlí

Při jakémkoliv poškození nebo pokřivení brýlí se je nesnažte upravovat sami. Navštivte některou z našich poboček a my Vám brýle na počkání upravíme, pokud to bude možné. Optik Vám obruby srovná, dotáhne šroubky, vymění sedla nebo koncovky, stáhne stranice, upevní vypadlé sklo, sletuje zlomenou část a podobně. Zkompletuje brýle k Vaší spokojenosti.