Aplikace kontaktních čoček

Nosíte brýle a chtěli byste vyzkoušet kontaktní čočky? První aplikace kontaktních čoček je předpokladem k jejich spokojenému nošení. Ve chvíli kdy se rozhodnete nosit nebo vyzkoušet kontaktní čočky, je potřeba domluvit si schůzku s naším kontaktologem. Ten provede jednoduché vyšetření a na základě Vašich potřeb a zdravotního stavu doporučí nejvhodnější typ kontaktních čoček. Dnes je nabídka kontaktních čoček opravdu velká a co vyhovuje jinému, Vám nemusí a naopak. Proto byste si měli na aplikaci kontaktních čoček udělat čas a v klidu se rozhodnout, které pro Vás budou ty pravé. Náš kontaktolog Vás provede výběrem a vše Vám ochotně vysvětlí. Naučí Vás jak s čočkami správně manipulovat a co je důležité, naučí Vás jak o ně správně pečovat.

Aplikace kontaktních čoček

Postup aplikace kontaktních čoček

  • anamnéza a zjištění Vašich potřeb a očekávání
  • měření zraku a keratometrie rohovky
  • kontrola předního segmentu oka za pomoci štěrbinové lampy a diagnostika stavu slzného filmu
  • volba správného typu kontaktní čočky
  • aplikace vybrané kontaktní čočky do očí klienta optometristou
  • kontrola usazení čočky na oku
  • zácvik manipulace s kontaktní čočkou
  • odborné poradenství v péči o kontaktní čočky

Jaký je výběr kontaktních čoček?

Na trhu existuje mnoho druhů kontaktních čoček. To je však zárukou, že si každý vybere ty nejvhodnější. Důležitým předpokladem, jak už jsme zmínili, je oční vyšetření. Kontaktní čočky jsou vhodné nejen pro korekci zraku do dálky, ale i na blízko, pro korekci astigmatismu i presbyopie což je zhoršené vidění na blízko běžné po 40. roku věku. Dnes už jsou k dostání také čočky multifokální. Kontaktní čočky se dále dělí podle materiálu na tvrdé a měkké. Dalším důležitým rozdělením je také délka doby nošení. I zde záleží jaké jsou Vaše individuální potřeby, jaký typ kontaktních čoček Vám bude více vyhovovat, jak často budete čočky nosit.

Váš zrak je perfektní, ale toužíte po změně?

Nutno dodat že kontaktní čočky nemusí být pouze korekční. Je Váš zrak perfektní? Toužíte po změně barvy očí? Pořiďte si barevné kontaktní čočky. Takzvané kosmetické barevné čočky mohou být dioptrické i bez dioptrií. Na výběr je nepřeberné množství odstínů. Některé dokáží překrýt a úplně změnit barvu Vašich očí. Některé odstíny kontaktních čoček zase mohou pouze zvýraznit Vaši přirozenou barvu očí. Je jen na 'Vás jak velkou změnu chcete. Platí zde však stejná pravidla jako u korekčních kontaktních čoček. Pokud tedy chcete mít jistotu a pohodlí při jejich nošení, objednejte se u nás k aplikaci kontaktních čoček.

 

Rozhodli jste se, že to zkusíte? Pak neváhejte využít náš kontaktní formulář. Můžete se objednat na kteroukoliv z našich poboček k aplikaci kontaktních čoček.