Sportovní brýle

V naší nabídce naleznete velké množství sportovních brýlí. Ať už jsou dioptrické nebo nedioptrické, sportovní brýle jsou specifický sortiment. Na jejich výběr byste si měli udělat čas a také si předem rozmyslet, co od sportovních brýlí očekáváte, na jaký sport je budete používat, jak často je využijete. Existuje celá řada sportů, při kterých se bez sportovních brýlí neobejdete. Sportovní brýle samozřejmě dělíme na dioptrické a nedioptrické. Nedioptrické sportovní brýle můžete využít i v případě korekce a to v kombinaci s kontaktními čočkami.

Pro každý sport jiné

Sportovní brýle

Spotovní brýle mají vysoké nároky na funkčnost a pohodlnost. Pro každý sport se hodí jiné sportovní brýle. U lyžařských nebo plaveckých brýlí je to vcelku jasné, ale např brýle na běh budou vypadat podobně jako brýle na kolo. Podle čeho se tedy při výběru řídit? Důležitým kritériem je výběr zorníků. Pro každý sport potřebujete jiné optické vlastnosti. Některé sportovní brýle mají zorníky vyměnitelné. Snadno je tak přizpůsobíte momentálním potřebám.

Výhody sportovních brýlí

 • Vize
  Chcete-li být ve sportu úspěšní, musíte dobře vidět. Zvolte ty správné zorníky pro nerušený pohled.
 • Přizpůsobivost
  Sportovní brýle musí padnout jako ulité a proto jsou navrhovány tak, aby kopírovaly Vaši tvář. Měly by být lehké a neměly by Vás nikde tlačit nebo Vám dokonce padat.
 • Ochrana
  Sportovní brýle ochrání Vaše oči před nebezpečným zářením a vnějšími vlivy , jako je špína , déšť, vítr a podobně.
 • Odolnost
  Materiály obrub sportovních brýlí se neustále vyvíjí tak, aby sportovní brýle byly vysoce odolné. Výměnné plastové čočky také poskytují flexibilní řešení. Pokud je poškrábete, snadno je vyměníte za jiné.

Dioptrické sportovní brýle

Sportovní brýle
Sportovní brýle

Sportovní brýle pro korekci zraku mohou být buď dioptrické nebo s vnitřním dioptrickým klipem.

 • Dioptrické vložky
  Jsou vlastně brýlové obruby obvykle z průhledného plastu, do kterých se zabrušují brýlové čočky podle vašeho předpisu. Tato vložka se upevňuje na nosník brýlí, takže se díváte skrze ni. Výhodou je zejména to, že pokud se vám dioptrie změní, můžete si nechat předělat pouze čočky v dioptrickém adaptéru a použít stále stejné sportovní brýle. Určitou nevýhodou může být sklon k zamlžování při ne úplně optimálním proudění vzduchu mezi vložkou a zorníkem sportovních brýlí. Největší výběr sportovních brýlí s dioptrickým klipem nabízí např. firma Adidas
 • Dioptrie přímo v zorníku sportovních brýlí
  Nevýhody dioptrických vložek odstraňuje zapracování dioptrií přímo do sportovního zorníku. Současná vyspělá technologie výrobců brýlí umožňuje vyrobit na zakázku zorník, který je svými charakteristikami stejný jako zorník standardní, ale koriguje dioptrickou vadu. Touto cestou se vydaly např. firmy Oakley, Rudy Project a Rodenstock. Neomezuje Vás žádná dioptrická vložka a vidění je optimální. Nevýhodou je poněkud vyšší cena i dodací lhůta několika týdnů, protože brýle se zhotovují přímo ve výrobních závodech firem.

 

Potřebujete poradit s výběrem těch správných sportovních brýlí? Použijte náš kontaktní formulář a objednejte se na konzultaci s naším optikem na některou z našich poboček. Rádi Vám s výběrem pomůžeme.