Kontaktní čočky

Kontaktní čočky

Nosíte brýle a uvažujete o kontaktních čočkách? Existuje spousta důvodů, proč kontaktní čočky alespoň vyzkoušet. Ať už je to kvůli pohodlí při sportu nebo z estetických důvodů, kontaktní čočky mají zkrátka své výhody. Na trhu existuje celá škála typů kontaktních čoček. Rozdělujeme je podle délky nošení, podle typu korekce a podle materiálu. Pojďme si o nich tedy něco pověďet.

Jaké kontaktní čočky zvolit?

Pokud jste se již rozhodli pro nošení kontaktních čoček, nejprve se zamyslete, zda je chcete používat denně nebo jen příležitostně například na sport nebo pro zábavu. Na výběr máte mnoho typů kontaktních čoček, s různým režimem nošení. Na základě doby použitelnosti dělíme kontaktní čočky na jednodenní, čtrnáctidenní, měsíční a roční. Oproti jednodenním čočkám, kdy čočky ráno nasadíte a večer vyhodíte, se o kontaktní čočky s plánovanou výměnou musíte správně starat za pomoci roztoků na kontaktní čočky. Dioptrické kontaktní čočky dále rozdělujeme na sférické, torické, bifokální a multifokální. Multifokální kontaktní čočky umožňují ostré vidění nejen na dálku a blízko, ale také na středovou vzdálenost. Poskytují větší pohodlí při užívání počítače, čtení knih, etiket a podobně. Další variantou jsou barevné kontaktní čočky. Ty mohou být jak dioptrické, tak bez dioptrií. Také mohou být zcela krycí, nebo jen zvýraznit a rozjasnit barvu Vašich očí.

Výhody kontaktních čoček:

Jednodenní kontaktní čočky

 • maximální komfort pro Vaše oči
 • nulová čistící a desinfekční péče za pomoci roztoku, odpadá problém s alergickou reakcí na některou složku roztoku
 • každý den nasazujete nový pár čoček a tím prakticky zaniká jejich nežádoucí bakteriální kontaminace

Čtrnáctidenní kontaktní čočky

 • možná doba nošení 14 dní nebo nepřetržitá 7denní

Měsíční kontaktní čočky

 • u některých typů je možná prodloužená doba nošení (den a noc)
 • výběr většího množství parametrů pro různé typy rohovky uživatele
 • nutné čištění a dezinfekce čoček roztokem

Multifokální kontaktní čočky

 • oproti dříve vyráběným bifokálním čočkám umožňují ostré vidění nejen na dálku a blízko, ale také na středovou vzdálenost
 • oči se méně namáhají a proto je snížena jejich únava
 • větší pohodlí při užívání počítače, čtení knih, etiket
 • výběr různé trvanlivosti (jednodenní, čtrnáctidenní, měsíční)

Proč tedy používat kontaktní čočky?

Kontaktní čočky

Pokud pomineme estetickou stránku věci, existuje několik důvodů, proč zvolit kontaktní čočky. Nespornou výhodou určitě je, že pokud sportujete, nic Vám nepřekáží ve výhledu. Máte větší zorné pole než u dioptrických brýlí. Také samozřejmě nepřekážejí při běžných denních činnostech. V zimě se Vám kontaktní čočky nezamlží při přechodu ze zimy do tepla jako je tomu zpravidla u dioptrických brýlí. Kontaktní čočky lze nosit pod kterékoliv sluneční brýle a pokud je potřeba, tak také pod brýle ochranné. Kontaktní čočky lze také použít pokud máte vadu pouze jednoho oka. Další výhodou je, že odpadá nutnost střídání brýlí na dálku a na blízko. Zcela postačí kontaktní čočky na dálku a brýle na čtení s odpovídajícím dioptrickým přídavkem na blízko. Jediným omezením kontaktních čoček je horší snášenlivost v prašném a zakouřeném prostředí a tím snížená doba nošení během dne.

 

Zajímá Vás naše nabídka kontaktních čoček? Náš e-shop slouží zároveň jako elektronický katalog. Už víte jaké kontaktní čočky zvolit? Nebo máte naopak spoustu otázek? Navštivte nás. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a zodpovíme všechny Vaše dotazy. Pro objednání k aplikaci kontaktních čoček prosím použijte náš kontaktní formulář.

Zapojte se do soutěže KONTAKTNÍ LÁSKA !