Dětské brýle

Dětské brýle

Dětské brýle jsou specifickou kategorií. Na dětech nám záleží a přeci jen chceme, aby se cítili dobře i v případě, že mají oční vadu. S výběrem dětských brýlí je to o něco složitější především u těch nejmenších. Ty nám jen ztěží řeknou, jestli je brýle tlačí, jestli se jim líbí a podobně. U dětských brýlí je výběr komplikovanější, a proto bychom ho neměli uspěchat. Pokud je dítě ve věku, kdy už si dokáže říct, co mu vyhovuje a co se mu líbí, vždy bychom měli dát na jeho názor.

Jak vybrat obrubu u dětských brýlí?

Dětské brýle

Obruba u dětských brýlí je důležitá nejen z estetického hlediska. Měla by splňovat určitá kritéria. Asi jiné brýle vybereme pro roční dítě a jiné pro teenagera. U dětí všeobecně by měly brýle správně anatomicky sedět na tváři. Dětské brýle by měly být co nejlehčí, neměly by Vaše dítě nikde tlačit ani omezovat. Měly by být zkrátka pohodlné. U těch nejmenších bychom dětské brýle měli vybírat z takzvaných nerozbitných brýlí. Mezi nerozbitné brýle patří jak plastové brýle z grilamidu, tak také kovové brýle z titanflexu. Oba materiály jsou velmi pružné, netoxické a mají tvarovou paměť. Takzvané nerozbitné brýle jsou vždy navržené tak, aby zaručily větší pohodlí při volnočasových aktivitách Vašeho dítěte a zároveň eliminovaly riziko poranění jeho obličeje. Pokud je to možné, nechte dítě, aby si samo zvolilo, které dětské brýle se mu líbí. Mějte na paměti, že jen brýle, ve kterých si nepřipadá hloupě a za které se nestydí, bude opravdu nosit!

Jaké dioptrické čočky do dětských brýlí?

I zde hraje velkou roli bezpečnost dětí. Do dětských brýlí bychom měli vždy zvolit čočky plastové. Ty jsou odolnější proti rozbití například při pádu brýlí. Další výhodou plastových čoček je jejich lehkost. Díky tomu budou dětské brýle lehké a tedy i pohodlné. Plastové čočky mají oproti skleněným lepší UV filtr, takže lépe chrání dětské oči před UV zářením. Pokud zvolíte plastové čočky do dětských brýlí, máte jistotu, že jsou oči Vašeho dítěte v bezpečí.

Potřebuje Vaše dítě vyšší dioptrie? Pak je možnost pořídit mu plastové čočky v tenčené variantě. Výhodou tenčených čoček je nejen odlehčení, ale také jejich estetický vzhled i při vyšších dioptrických hodnotách. Věřte, že u dětských brýlí hraje estetika velkou roli.

Vybíráte dětské brýle pro školáka nebo juniora, který tráví čas také u počítače a televize? Přidejte mu k plastovým čočkám také antireflexní vrstvu. Ta eliminuje rušivé odlesky a zvýší propustnost čočky. To napomáhá předcházet únavě očí a případným bolestem hlavy. I to je u dětských brýlí užitečné.

Péče o dětské brýle

Dětské brýle

O dětské brýle pečujeme stejně jako o ty pro dospělé. U malých dětí bude péče o brýle především naší starostí. U těch větších už můžeme přenechat zodpovědnost na nich. Naučme je tedy, jak se o brýle správně starat.

  • Součástí dětských brýlí by vždy mělo být pevné pouzdro, utěrka z mikrovlákna a také někdy šňůrka na brýle, která zabrání spadnutí brýlí například při prudkém pohybu hlavou.
  • Dětské brýle nikdy nečistěte nasucho, aby se nepoškrábaly. Pokud nemáte jinou možnost, alespoň je nadýchněte, aby se zvlhčily.
  • Pokud nemáte vhodný čistící sprej, omyjte dětské brýle pod tekoucí vodou za použití tekutého mýdla, poté je důkladně opláchněte vodou a vysušte utěrkou z mikrovlákna.
  • Čas od času přijďte na některou z našich poboček. My Vám dětské brýle vyčistíme ultrazvukem, dotáhneme šroubky a brýle srovnáme, aby nepadaly a seděly jako nové.

 

Pořád si nejste jisti, že vyberete správné brýle pro Vaše dítě? Použijte náš kontaktní formulář nebo rovnou přijďte na některou z našich poboček. My Vám s výběrem ochotně pomůžeme. Ucelenou nabídku dětských brýlí si také můžete prohlédnout na našem e-shopu, který zároveň slouží jako elektronický katalog. Zde máte také možnost nechat si Vámi vybrané dětské brýle připravit na kteroukoliv z našich poboček k nezávaznému vyzkoušení.