Brýle pro řidiče

Ať už nosíte dioptrické brýle nebo máte zrak v pořádku, pokud trávíte většinu času za volantem, měli byste mít ty správné brýle pro řidiče. Prvním kriteriem při výběru brýlí pro řidiče jsou samozřejmě správné dioptrie a pravidelné kontroly a vyšetření zraku. Dalším kriteriem jsou správně zvolené brýlové čočky. Nejen dioptrické, ale také sluneční brýle pro řidiče mají svá specifika. Velkou roli u slunečních brýlí hraje barva čoček a kategorie filtru. Mějte na paměti, že sluneční brýle s kategorií filtru 3 a 4 už nejsou vhodné pro řízení automobilu.

Jak by měly vypadat dioptrické brýle pro řidiče?

Brýle pro řidiče
  • Obruby brýlí pro řidiče by měly být dostatečně velké, aby neomezovaly zorné pole a nepůsobily rušivě. Neměly by být ani moc těžké, aby nesklouzávaly z nosu.
  • Čočky v brýlích pro řidiče musí samozřejmě mít ty správné dioptrické hodnoty. Je jen na Vás, jestli zvolíte plastové nebo minerální brýlové čočky, ale v každém případě by měly mít antireflexní vrstvu. Ta eliminuje rušivé odlesky a zvyšuje propustnost čočky, což je u brýlí pro řidiče důležité.
  • Pokud nechcete střídat za jízdy dioptrické brýle se slunečními, jsou pro Vás vhodné brýle samozabarvovací. Ty zvyšují kontrast vidění za všech světelných podmínek a efektivně snižují oslnění. Ne všechny samozabarvovací čočky však umí reagovat na měnící se světelné podmínky za sklem automobilu.

A co sluneční brýle pro řidiče?

Brýle pro řidiče
  • Také sluneční brýle pro řidiče by měly splňovat určité požadavky. I zde platí, že obruba by měla být co nejméně rušivá a neměla by omezovat zorné pole.
  • Je jen na vás, jakou barvu budou mít čočky slunečních brýlí. Na výběr máte z gradálních nebo celoplošně zbarvených čoček. Gradální čočky jsou však do auta příjemnější, protože přes světlejší spodní stranu čoček uvidíte lépe na přístrojovou desku.
  • Skvělou volbou brýlí pro řidiče jsou zejména polarizační brýle, které blokují oslnivé odlesky od protijedoucích vozidel nebo mokré vozovky. Polarizační filtr zabraňuje oslnění a zlepšuje vnímání hloubky i ostrosti barev. Polarizační brýle pro řidiče nabízí dokonalé optické pohodlí, snižují únavu očí a zvyšují tak při řízení Vaši koncentraci a bezpečnost.

Drivewear - brýle pro řidiče

Brýle pro řidiče

Drivewear je fotochromatická polarizační čočka, která tmavne za čelním sklem automobilu. Brýle pro řidiče DriveWear rychle a inteligentně mění zabarvení podle intenzity okolního světla a umožňují řidičům správně vnímat barvy. Čočky Drivewear odstraňují nežádoucí rušivé odrazy světla v případě jakéhokoliv počasí. Zároveň zvýší jasnost a ostrost Vašeho vidění.V naší nabídce najdete jak kompletní sluneční brýle Drivewear, tak také dioptrické, nedioptrické a multifokální čočky Drivewear, které si můžete nechat zabrousit do jakýchkoliv dioptrických obrub.

 

Víte už, jaké brýle pro Vás budou nejvhodnější pro pohodlné řízení? Máte nějaké otázky? Obraťte se na nás prostřednictvím našeho kontaktního formuláře nebo přijďte na některou z našich poboček, rádi Vám pomůžeme.